Studenti se nejvíce bojí oteplování
banner

Video k mým 80. narozeninám

Osmdesáté narozeniny jsem oslavil ve vile Lanna v kruhu přítel. Podívejte se na zdravici, kterou mi u této příležitosti společně vytvořili.
bm80 

Geologické dědictví kladského pomezí

Klima

Klima neboli podnebí je definováno jako průměrný stav atmosféry v daném místě; projevuje se charakteristickým počasím v období mnoha let. Nejdůležitější charakteristikou klimatu je teplota...

 

 

Reportáž z mezinárodního semináře

Geologické dědictví Kladského pomezí

Studenti se nejvíce bojí oteplování

Názory téměř 2000 -náctiletých studentů na energetickou koncepci, které si nechala zjistit společnost ČEZ, jsou jednoznačné: nejvážnějším globálním problémem je změna klimatu (51% studentů), teprve na vzdáleném druhém místě je nedostatek energetických zdrojů (17 %) a terorizmus (16 %). Studenti mají také jasno, jak situaci řešit: 42 % doporučuje investovat do výzkumu obnovitelných zdrojů, následuje vodíková energetika (35 %).
Komentátor LN Marek Kerles soudí, že jedním z důvodů tohoto výsledku je tendence věřit spíše katastrofickým než jiným zprávám, a proto důvěřují táboru vědců, kteří přinášejí katastrofické teorie před těmi, kteří "své kolegy obviňují ze zbytečného vyvolávání paniky". Potud Lidové noviny.
Je ovšem otázka, zda studenti nejsou spíše než preferencí katastrof vedení solidní znalostí věci: dali totiž přednost "táboru vědců", který představuje hlavní proud, jednoznačnou a jasnou shodu světové vědy, před několika jednotlivci, kteří zřejmé důkazy odmítají vzít na vědomí.