banner

Video k mým 80. narozeninám

Osmdesáté narozeniny jsem oslavil ve vile Lanna v kruhu přítel. Podívejte se na zdravici, kterou mi u této příležitosti společně vytvořili.
bm80 

Geologické dědictví kladského pomezí

Klima

Klima neboli podnebí je definováno jako průměrný stav atmosféry v daném místě; projevuje se charakteristickým počasím v období mnoha let. Nejdůležitější charakteristikou klimatu je teplota...

 

 

Reportáž z mezinárodního semináře

Geologické dědictví Kladského pomezí

Jaké nesplněné sliby!?

V pondělí 7.2.2005 jsme otevřeli v Kutné Hoře senátní kancelář. Na tuto událost jsme pozvali asi 50 hostů, většinou představitelů veřejné správy, a velice mě potěšilo, že téměř všichni pozvaní přišli včetně hejtmana kraje Vysočina p. Vystrčila a starosty Kutné Hory p. Šalátka. A že ve středu 9.2. 2005 o celé věci referoval Kutnohorský deník. Objektivní a věcný článek však byl uveden titulkem "Senátor volební slib nesplnil". Krom toho, že titulek prakticky vůbec nesouvisí s obsahem článku, je zcela nepravdivý. Odvolává se na můj udánlivý "slib", že otevřu dvě kanceláře, a ve skutečnosti bude kancelář jen jedna.
Pravdou je, že jsem nikdy nesliboval žádnou konkrétní kancelář v nějaké lokalitě ani jejich počet. Veřejně jsem o této věci několikrát uvažoval s tím, že vzhledem k různorodosti volebního obvodu zasahujícího do dvou krajů by bylo vhodné mít pravidelně zajištěnu přítomnost na víc než jednom místě. Alternativ bylo více, a nakonec jsem zvolil – v souladu se senátními pravidly, se kterými jsem měl možnost detailně se seznámit až po svém zvolení – jako optimální kombinaci jedné kanceláře plně v mé vlastní režii (s pravidelnými jednou týdně úředními hodinami, stálým telefonem, a s mosaznou cedulkou) a 6 dalších míst periodicky navštěvovaných. Lokalizace těchto míst je na městských úřadech v Čáslavi, Golčově Jeníkově, Ledči, Světlé, Uhlířských Janovicích a Zruči; se všemi starosty jsem v této věci domluven a moje přítomnost bude předem sdělena občanům. Takže nakonec je tedy kanceláří sedm.


Jaké tedy nesplněné sliby!?
Titulek z Kutnohorského deníku není bohužel něčím výjimečným. Je mnoho novinářů, kteří – vedeni legitimní snahou zaujmout čtenáře – jdou tou nejlacinější cestou: naprostou přednost mají špatné zprávy před dobrými, čím horší, tím lépe. Objektivita, vyváženost a dokonce i pravdivost nejsou už tak důležité.
Dobré zprávy zůstávají utajeny, takže veřejný život České republiky rovná se katastrofy, havárie, aféry, skandály. Chcete-li vidět něco jiného, dívejte se okolo sebe, ne však do novin.

pro Kutnohorský deník