Kácovský Zpravodaj
banner

Video k mým 80. narozeninám

Osmdesáté narozeniny jsem oslavil ve vile Lanna v kruhu přítel. Podívejte se na zdravici, kterou mi u této příležitosti společně vytvořili.
bm80 

Geologické dědictví kladského pomezí

Klima

Klima neboli podnebí je definováno jako průměrný stav atmosféry v daném místě; projevuje se charakteristickým počasím v období mnoha let. Nejdůležitější charakteristikou klimatu je teplota...

 

 

Reportáž z mezinárodního semináře

Geologické dědictví Kladského pomezí

Kácovský Zpravodaj

Má na tom především zásluhu radnice, která městys vede v posledním volebním období. Všude vidím známky zlepšení počínaje opraveným pomníkem na náměstí.
Významnější než věci již dokončené je dlouhá řada akcí, které jsou již v běhu nebo jsou připravovány. Zmíním jen jedno: vdovský zámek. Je to pro obec velký přínos, ale i mimořádně náročný závazek. Musí se nejen získat peníze jak na nejnutnější opravy, tak zejména na celkovou náročnou rekonstrukci, ale zejména rozhodnout a připravit jeho využití v budoucnu. Bude zde muzeum, galerie, komunitní a vzdělávací centrum nebo naopak hotel, penzion či zajímavé bydlení?
Vedení městyse má mnoho různých plánů, zajímavých, přínosných. Kácov má reálnou šanci stát se důležitým centrem celého sázavského regionu, navázat na slavnou tradici před druhou světovou válkou. Je ovšem třeba opravdu silně zdůraznit: obec se rozvíjí tehdy, budou-li svůj rozvoj podporovat občané. Kácov má mimořádný potenciál stát se nejen turistickou atrakcí s proslaveným pivem, ale i místem, kde se všem bude dobře žít, kde budou pěkné obchody a potřebné služby, kde bude fungovat vodovod a čistírna odpadních vod, kde bude k dispozici základní kulturní zázemí.
Přeji kácovským občanům, aby se všechny započaté práce úspěšně dokončily a plány naplnily. Program Sázava 21, jehož jsem předsedou, k tomu bude pomáhat.

Kácovský zpravodaj, září 2010